Sepetiniz

Varis Çorabı Nedir?

Varis çorapları, özellikle toplar damar yetmezliği ve varis hastaları tarafından kullanılan bir tıbbi çorap türüdür. Temel olarak bacağa dışarıdan basınç uygulayarak kan dolaşımını iyileştirmek ve bacak ağrısı ve şişlik gibi sorunları azaltmak amacıyla kullanılırlar.

Varis çorapları birbirlerinden farklı özelliklere sahiptir ve doktor onayı olmadan kullanılmamalıdır. Aksi takdirde, kullanımından dolayı doğacak sorunlar yaşanabilir ve iyileşme sürecini ciddi anlamda geciktirebilir.

Varis hastalığının damarlarda meydana gelen fizyolojik bir bozulma olduğu bilinmektedir. Yani, derinin altında bulunan toplardamarda meydana gelen yapısal bir bozulmanın kullanılacak bir çorapla tedavi edilmesi de mümkün değildir. Varis çorabı iyileştirici bir etkiye sahip değildir. Bozulmanın olduğu damara müdahale edilmedikçe oluşmuş bir varisin geçme ihtimali sıfırdır.

Varis çorabı, tedavi sürecini bir sebepten dolayı geciktirmek zorunda olan hastalara hastalığın ilerlemesini önlemek amacıyla veya tedavi sonrasında destekleyici ürün olarak önerilmektedir.

Varis Çorabı Zararları

Varis çorabı, doktor tavsiyesiyle kullanıldığı zaman zararlı değildir.

Bir doktor tavsiyesi ve yönlendirmesi ile varis çorabınızı almalısınız. Varis çorapları farklı basınç noktaları oluştururlar ve yanlış ürünlerin kullanımı size zarar olarak da dönebilir. Hayat kalitenizi arttırmak isterken, hayat daha da çekilmez hale gelebilir.

Bacak yapınıza göre kaliteli ürünler tercih etmeli ve hatta özel üretim çoraplar kullanmalısınız. Mutlaka öncesinde bir uzmana muayene olmalısınız ve o uzman doktorun tavsiyelerine uymalısınız.

En kaliteli varis çorapları için Huzur Medikal’i ziyaret edebilir ya da 0216 565 00 77 no’lu numaradan bize ulaşabilirsiniz.