Sepetiniz

Tekerlekli Sandalye Nasıl Katlanır?

Tekerlekli sandalye; yaralanma ya da hastalık nedeniyle yürüyemeyen, yürümekte zorlanan insanlar tarafından kullanılan medikal bir cihazdır. Tekerlekli sandalyeler konusunda çok fazla tecrübesi olmayanlar genellikle katlama ya da açma konusunda zorluk çekerler. Artık buradaki basit talimatlarla tekerlekli sandalyenizi çok kolay bir şekilde açık kapayabilir hatta gerektiği zaman katlayabilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye Nedir? Nasıl Çalışır?

Tekerlekli sandalye, dört tekerlek takılı bir koltuktan oluşmaktadır. Koltuğun arkasındaki tekerler genelde daha büyük yapılır çünkü ileri ve geri itmek, aynı zamanda rahat dönmek için kullanılır.

Genelde iki farklı türü vardır. Biri elektrikli diğeri ise manuel sandalye.

Elektrikle çalışan tekerlekli sandalyeyi, oturan kişi bir Joystick yani kumanda yardımıyla hareket ettirebilir. Batarya ile çalışır ve düzenli olarak şarj edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda bataryası sebebiyle oldukça ağırdır ve bu yüzden ağır ilerler.

Manuel tekerlekli sandalyeyi ise ister oturan kişi eliyle hareket ettirebilir, isterse de sandalyenin arkasındaki kollardan birisi tutup da hareket etmesini sağlayabilir.

Sandalyeler çok fazla hareketli parça içerdiğinden dolayı açması ve katlaması zor olabilir. Bu yüzden burada adım adım tekerlekli sandalye nasıl katlanır anlatacağız.

Tekerlekli Sandalye Nasıl Katlanır?

  1. Tekerlekli sandalyenin frenlerini açtığınızdan emin olun.
  2. Sandalyenin önünde durun. Bir eliniz öne, diğer eliniz arkaya gelecek şekilde sandalyenin koltuğunu tutun.
  3. Hemen ardından koltuğu yukarı kaldırın, koltuğun ikiye katlandığını ve tekerlerin birbirine yaklaştığını göreceksiniz.
  4. Koltuk ikiye katlanmaya başlandığı anda koltuğu tamamen kaldırabilirsiniz. Artık tekerlekli sandalyenizi katladınız ve taşımaya hazır hâle getirdiniz.

Tekerlekli sandalye nasıl katlanır diye merak edenlere olabildiğince basit bir şekilde nasıl katlanacağını anlattık. Eğer katlama ya da açma esnasında sorun yaşıyorsanız, Medikal Malzeme satış noktamız olan Huzur Medikal’den yardım isteyebilirsiniz. Bir telefon kadar uzağınızdayız. Yandaki numaraya tıklayarak bizi arayabilirsiniz:  0216 565 00 77

Tekerlekli Sandalye Modelleri Göztepe Huzur Medikal'de!

Tekerlekli sandalye modelleri arasından seçebileceğiniz onlarca farklı sandalye türü mevcuttur. Sizin için en uygun olanını seçmek için profesyonellerden yardım almanız gerekebilir. Hemen siz de Huzur Medikal'e ulaşarak ihtiyacınız olan ve size en uygun tekerlekli sandalye modeline sahip olabilirsiniz.

Tekerlekli sandalyeye ihtiyacınız varsa https://www.huzurmedikal.com.tr/urun-kategori/tekerlekli-sandalyeler buraya tıklayarak tekerlekli sandalye modellerimizi inceleyebilirsiniz.