Sepetiniz

Havalı Yatak Nedir?

Havalı yatak, yatağa bağımlı olan hastaların sürekli yatması halinde oluşabilecek yatak yaralarının önlenmesi için tasarlanmış; konforu ve mekanik güvenilirliği olan alternatif basınçlı yumuşak hava yataklarıdır.

Havalı yataklar, hastanın huzurlu bir şekilde uzanabilmesi, yatabilmesi ve rahat bir uyku çekebilmesi için özel olarak tasarlanmıştır.

Yatan hastanın yatağı, eski ve konforlu değilse hastayı rahatsız edebilir, hareketi sınırlandırabilir ve hastanın uyku problemleri çekmesine sebep olabilir. Bu gibi durumlarda, medikal havalı yatak kullanmak en doğru tercih olacaktır. Peki havalı yatak faydaları nelerdir?

Havalı Yatak Faydaları

Havalı yataklar, hem hastanelerde hem evlerde kolaylıkla kurulabilen, toplanabilen ve kullanılabilen yataklardır. Havalı yatakların, yatağa bağımlı hastalar için birçok faydası vardır. En son teknolojiyle üretilen yataklar, aşağıdaki faydaları sağlar:

  • Terlemeyi önler.
  • Yara oluşumunu önler.
  • Kan dolaşımını ve basıncını normal seviyelerde tutar.
  • Hastaya masaj hissi sağlar.
  • Rahat bir uyku geçirilmesini sağlar.

Havalı yatakların, birçok farklı modeli bulunmaktadır. Baklava tipi yatak, boru tipi yatak, pozisyon veren yatak gibi modelleri örnek olarak gösterilebilir.

Havalı yataklar aynı zamanda elektrikle çalışan akıllı cihazlardır. İçerisinde yer alan motoru sayesinde hava kanalları şişmekte ve birçok konforu da beraberinde getirmektedir.

Uzun süren elektrik kesintilerinde de, 24 saate kadar hava kanallarındaki şişlik devam etmektedir.

Havalı  Yatak Markaları

Havalı yatak üretimi ve satışı yapan birçok marka bulunmaktadır ancak sektörde en bilinen ve en kaliteli olan markalar Mesilife, Artimed ve Comfort Plus’tır.

En kaliteli havalı yatağı, en uygun fiyatlarla satın almak için Huzur Medikal’i ziyaret edebilir ya da 0216 565 00 77 no’lu numaradan bize ulaşabilirsiniz.